Z Lisabonu a Trujilla vzešlo přátelství a radost

Vedení školyErasmus - skupinové, Novinky

Ve dnech 20. až 24. listopadu navštívila naši školu skupina 8 studentů a 2 učitelek z Escola Secundária de Camões (Lisabon) a 5 studentů a 2 učitelek z Colegio Sagrado Corazón de Jesús (Trujillo) v rámci spolupráce Erasmus+.

Zahraniční studenti navštívili hodiny se svými hostujícími studenty, například matematiku s paní Fialovou, účastnili se chemických pokusů s panem Bohuslavem a učili se kódovat I-Roboty s paní Malachovou.

Součástí programu byla kulturní návštěva hlavního města s procházkou po Královské cestě. Praha naše hosty ze Španělska a Portugalska rozhodně nezklamala, byli okouzleni zejména katedrálou a Karlovým mostem. V Třebíči jsme navštívili elektrárnu na biomasu a Centrum tradiční lidové kultury, kde jsme si zazpívali české vánoční koledy.

Na závěr, v pátek byly hostitelské rodiny pozvány na slavnostní předávání certifikátů, zhlédli jsme videa, která vznikala během společně prožitého týdne a zachytila vřelá přátelství. Dojemný večer umocnil čerstvý sněhový poprašek.

Ať nám hřejivý pocit štěstí zůstane a zahřeje nás v tomto chladném období. Přejeme si, aby naše spolupráce s těmito portugalskými a španělskými přáteli pokračovala tak úspěšně ještě mnoho let.

Paula Torresan